آموزش سئو به زبان ساده

هنوز هم  بسیاری از افراد شگفت زده می شوند وقتی  متوجه شوند که میزبانی وب تأثیر زیادی در وب سایت شما دارد. در این مقاله و در این قسمت از آموزش سئو ،  به بررسی جزئیات چگونگی تأثیر میزبانی وب بر تجربه بازدید کننده در وب سایت شما می پردازیم. با ما در ادامه آموزش بهینه سازی سایت همراه باشید.

 

سرعت وب سایت

سرعت سایت(آموزش بهینه سازی سایت)

چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم.(آموزش بهینه سازی سایت)

اولین چیزی که هر کس هنگام بازدید از وب سایت شما متوجه می شود این است که چقدر سریع بارگیری می شود. به طور طبیعی ، وب سایت های سریعتر بهتر هستند. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که 53٪ از کاربران در صورت نیاز به بارگذاری بیش از 3 ثانیه وب سایت را ترک می کنند. با تکنیک های پیشرفته ذخیره سازی و روش های فشرده سازی ، زمان بالای  3 ثانیه غیر قابل تحمل است. سرعت نه تنها بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد ، بلکه یک عامل رتبه بندی در سئو نیز محسوب می شود . بنابراین ، اگر می خواهید بازدید کننده شما بهترین تجربه ممکن را داشته باشد ، وب سایت خود را بهینه کنید. ما قصد داریم در این قسمت از آموزش سئو، به نکاتی که به بهبود سرعت سایت کمک میکند بپردازیم.

 

ارائه دهنده میزبانی وب شماتأثیر زیادی در سرعت وب سایت شما دارد. اگر به یک وب سایت سریعتر احتیاج دارید ، باید به جای میزبانی مشترک به میزبانی cloud بپردازید. اگرچه این روزها نادر هستند ، اما باید از سرورهایی استفاده کنید که هنوز هم به جای SSD از HDD استفاده می کنند. اگر نمی دانید چگونه وب سایت خود را بهینه سازی کنید ، خودتان یک ارائه دهنده هاست مدیریت شده دریافت کنید و به آنها اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند. هنگامی که در هاست مشترک هستید ، به احتمال زیاد همین سرور را با صدها وب سایت دیگر به اشتراک می گذارید ، و این باعث می شود وب سایت شما کند شود.

برای ادامه مطلب به تاثیر هاست بروی سئو مراجعه فرمایید.

+ نوشته شده در یکشنبه ششم بهمن 1398 ساعت 18:3 توسط zahra yosefi بدون نظر

خب بعد از آموزش اصطلاحات تخصصی سئو که اولین گام برای اموزش سئو است، به سراغ برسی تاثیر دامنه در سئو میرویم. چندین نکته را باید در انتخاب درست اسم دامنه و پسوند دامنه مورد توجه قرار داد که ما در این مقاله به این نکته ها اشاره خواهیم کرد.

ابتدا باید بگوییم که انتخاب پسوند دامنه مانند: .ir , .com , .org , .tv , .co. و… تاثیری در سئو ندارد این پسوند ها با هم هیچگونه فرقی ندارند اما نسبت به کاری که انجام میدهیم بهتر است پسوند دامنه مطابق با کارمان باشد.

 

تنها تفاوت پسوند دامنه ها در یک چیز است، بعضی دامنه ها محلی و بعضی دامنه ها جهانی هستند. پسوند های جهانی مانند org , net, .tv و….اصلا در سئو تاثیری ندارند. اما دامنه های محلی مانند ir که از ایران است در سئو لوکال (محلی) بسیار تاثیر گزارند. (پسوند COM عمومی میباشد و میتوان برای همه حرفه ها استفاده کرد.).

 

نقطه ضعف های ir ( دامنه فارسی)

 

به علت تحریم کشور خیلی از سایت های معتبر اطلاعات خوبی به ما نمی دهند. و گوگل خیلی از سرویس های خود را مانند: adwords ، سرویس های تبلیغاتی ، ایمیلی و سرویس های زیاد دیگر را به ir ارائه نمیدهد. و به همین علت بهتر است سایت اصلی خود را برروی ir سوار نکنید. و از ir به عنوان سایت کمکی استفاده کنید تا  سئو سایت شما روند خوبی داشته باشد.

برای ادامه مطلب به تاثیر دامنه در موفقیت سئو مراجعه فرمایید.

 

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 16:8 توسط zahra yosefi بدون نظر

خب در قسمت اول (آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزش سئو 1).  و قسمت دوم  (آشنایی با اصطلاحات تخصصی اموزش سئو 2) به بخش زیادی از اصطلاحات سئو پرداختیم. حالا به قسمت آخر آشنایی با اصطلاحات سئو رسیدیم. پس با ما همراه باشید.

 

1. Sand box:

دو بازه زمانی در گوگل است ک یکی از آنها sand box است و دیگری honey moon. زمانی که سایتی تازه تاسیس میکنید گوگل از رشد سایت شما جلوگیری میکند و شما زیر نظر میگیرد به این موقعیت sand box میگویند.

 

در زمان sand box سایت شما هیچ رشدی ندارد تا زمانی که بتوانید خود را به گوگل اثبات نمایید. اما بازه در زمانی honey moon سایت شما رشد ناگهانی و بسیار زیادی میکند و گوگل سایت شما را زیر ذره بین قرار میدهد. تا ببیند معیار هایی که برای گوگل مهم است را اجرا میکنید یا نه. اگر شما تمامی قوانین را رعایت کنید بازهم رشد خواهید کرد. اما اگر معیار های گوگل را برقرار نکنید شما را به جای اول باز می گرداند.

 

2. Domain name:

شما در عکس زیر یک دامنه میبینید که به کل آن url میگویند. در این عکس با قسمت های مختلف یک دامنه اشنا میشوید.

 

3. index:

هر صفحه ای که گوگل میبیند و در نمایش نتایج نشانش می دهد، اصطلاحا میگویند index شده است. اگر قصد دارید صفحات index شده خود را ببینید، در مرورگر گوگل، کلمه site + url سایت مورد نظر را سرچ نمایید.

برای ادامه مطلب به قسمت سوم اشنایی با اصطلاحات آموزش سئو مراجعه فرمایید.

 

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 16:3 توسط zahra yosefi بدون نظر

خب در قسمت اول آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزش سئو، قسمتی از اصطلاحات seo را به شما آموزش دادیم. در قسمت دوم از آموزش اصطلاحات تخصصی اموزش سئو، قسمتی دیگر از اصطلاحات تخصصی سئو را به شما اموزش می دهیم. همینطور که در مقاله قبل گفتیم آموزش اصطلاحات سئو اولین گام برای آموزش سئو ست و هدف ما آموزش سئو به زبان ساده است.

 

1. Bounce rate:

به معنای نرخ پرش است پس چیز بدی برای سایت شما ست. سایت شما در دو صورت bounce rate میگیرد:1-کاربری وارد سایت شود و کمتر از یک دقیقه از سایت شما خارج شود.

2-کاربر هیچ عملی در سایت شما انجام ندهد.

 

2. Cache :

یعنی فضای ذخیره سازی که اخرین بازدید و اخرین چیزی که گوگل از سایت دیده است را به ما نشان میدهد. برای بازدید از cache برروی فلش کوچکی که در کنار url سایت وجود دارد کلیک کنید تا بتوانید از اخرین بازدیدی که گوگل از سایت شما داشته است مطلع شوید.

برای ادامه مطلب به قسمت دوم آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزشseo مراجعه فرمایید.

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 15:54 توسط zahra yosefi بدون نظر

در ابتدا برای شروع آموزش سئو به سراغ آشنایی با اصطلاحات تخصصی سئو میرویم. این اولین قدم برای آموزش سئو و آموزش بهینه سازی سایت است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با قسمتی از اصطلاحات سئو اشنا کنیم اشنا کنیم.

 

1. HEO :

مخفف عبارت Human engine optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو از دید انسان است. گوگل سال 2017 الگوریتمی ارایه به نام Rank Brain. این الگوریتم سایت را از نگاه انسان میبیند و این جا بود که Ui و Ux و ظاهر و دیزاین مهم شد.

 

2. SEM:

مخفف عبارت search engine marketing و به معنی بازار یابی برای موتور های جستجوست که در حوزه ی مارکتینگ است.و ما در قسمت آموزش سئو به آن نمیپردازیم.

 

3. SMO:

مخفف عبارت social media optimization به معنی بهینه سازی شبکه های اجتماعی.

 

4. SMM:

مخفف عبارت Social media marketing که این اصطلاح هم به حوضه ی دیجیتال مارکتینگ برمیگردد. و باز هم در حوضه آموزش سئو به آن پرداخته نمیشود.

 

5. PPC :

مخفف عبارت pay per click و به معنی پرداخت به ازای کلیک میباشد یعنی هرکسی بر روی سایت شما کلیک کند شما باید هزینه آن کلیک را به گوگل پرداخت نمایید. حتما شما هم متوجه این موضوع شده اید که وقتی بعضی مطالب را در گوگل سرچ میکنید به غیر از ان دهتایی که به شما نشان داده میشود، دو سایت در بالا و دو سایت در پایین هم با کلمه Ad به شما نشان داده میشود.این سایت ها تبلیغاتی هستند و سئو نیستند.گوگل 85 درصد درآمد خود را از این راه به دست می آورد. ( در قسمتی از آموزش سئو شما را با چگونگی کار با google adwords آشنا خواهیم کرد.

 

6. SERP :

مخفف عبارت Search Engine Result Page به معنی صفحه نمایش نتایج جستجوی گوگل است.

برای ادامه مطلب به آشنایی با اصطلاحات آموزش seo مراجعه فرمایید.

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 15:44 توسط zahra yosefi بدون نظر