آموزش سئو به زبان ساده

خب بعد از آموزش اصطلاحات تخصصی سئو که اولین گام برای اموزش سئو است، به سراغ برسی تاثیر دامنه در سئو میرویم. چندین نکته را باید در انتخاب درست اسم دامنه و پسوند دامنه مورد توجه قرار داد که ما در این مقاله به این نکته ها اشاره خواهیم کرد.

ابتدا باید بگوییم که انتخاب پسوند دامنه مانند: .ir , .com , .org , .tv , .co. و… تاثیری در سئو ندارد این پسوند ها با هم هیچگونه فرقی ندارند اما نسبت به کاری که انجام میدهیم بهتر است پسوند دامنه مطابق با کارمان باشد.

 

تنها تفاوت پسوند دامنه ها در یک چیز است، بعضی دامنه ها محلی و بعضی دامنه ها جهانی هستند. پسوند های جهانی مانند org , net, .tv و….اصلا در سئو تاثیری ندارند. اما دامنه های محلی مانند ir که از ایران است در سئو لوکال (محلی) بسیار تاثیر گزارند. (پسوند COM عمومی میباشد و میتوان برای همه حرفه ها استفاده کرد.).

 

نقطه ضعف های ir ( دامنه فارسی)

 

به علت تحریم کشور خیلی از سایت های معتبر اطلاعات خوبی به ما نمی دهند. و گوگل خیلی از سرویس های خود را مانند: adwords ، سرویس های تبلیغاتی ، ایمیلی و سرویس های زیاد دیگر را به ir ارائه نمیدهد. و به همین علت بهتر است سایت اصلی خود را برروی ir سوار نکنید. و از ir به عنوان سایت کمکی استفاده کنید تا  سئو سایت شما روند خوبی داشته باشد.

برای ادامه مطلب به تاثیر دامنه در موفقیت سئو مراجعه فرمایید.

 

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 16:8 توسط zahra yosefi بدون نظر