آموزش سئو به زبان ساده

در ابتدا برای شروع آموزش سئو به سراغ آشنایی با اصطلاحات تخصصی سئو میرویم. این اولین قدم برای آموزش سئو و آموزش بهینه سازی سایت است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با قسمتی از اصطلاحات سئو اشنا کنیم اشنا کنیم.

 

1. HEO :

مخفف عبارت Human engine optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو از دید انسان است. گوگل سال 2017 الگوریتمی ارایه به نام Rank Brain. این الگوریتم سایت را از نگاه انسان میبیند و این جا بود که Ui و Ux و ظاهر و دیزاین مهم شد.

 

2. SEM:

مخفف عبارت search engine marketing و به معنی بازار یابی برای موتور های جستجوست که در حوزه ی مارکتینگ است.و ما در قسمت آموزش سئو به آن نمیپردازیم.

 

3. SMO:

مخفف عبارت social media optimization به معنی بهینه سازی شبکه های اجتماعی.

 

4. SMM:

مخفف عبارت Social media marketing که این اصطلاح هم به حوضه ی دیجیتال مارکتینگ برمیگردد. و باز هم در حوضه آموزش سئو به آن پرداخته نمیشود.

 

5. PPC :

مخفف عبارت pay per click و به معنی پرداخت به ازای کلیک میباشد یعنی هرکسی بر روی سایت شما کلیک کند شما باید هزینه آن کلیک را به گوگل پرداخت نمایید. حتما شما هم متوجه این موضوع شده اید که وقتی بعضی مطالب را در گوگل سرچ میکنید به غیر از ان دهتایی که به شما نشان داده میشود، دو سایت در بالا و دو سایت در پایین هم با کلمه Ad به شما نشان داده میشود.این سایت ها تبلیغاتی هستند و سئو نیستند.گوگل 85 درصد درآمد خود را از این راه به دست می آورد. ( در قسمتی از آموزش سئو شما را با چگونگی کار با google adwords آشنا خواهیم کرد.

 

6. SERP :

مخفف عبارت Search Engine Result Page به معنی صفحه نمایش نتایج جستجوی گوگل است.

برای ادامه مطلب به آشنایی با اصطلاحات آموزش seo مراجعه فرمایید.

+ نوشته شده در شنبه پنجم بهمن 1398 ساعت 15:44 توسط zahra yosefi بدون نظر